МОЗ запустило онлайн-тест через зростання захворюваності на туберкульоз

У липні зареєстровано понад 2 тисячі нових випадків туберкульозу

У липні 2019 року Міністерство охорони здоров'я зареєструвало 2067 нових випадків туберкульозу. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу МОЗа.

Експерти МОЗ переконані, що велика частина хворих на туберкульоз не знають про свою недугу.

"Тільки за липень 2019 року було зареєстровано 2067 нових випадків туберкульозу. Всього станом на 14 серпня 2019 року під контролем перебувають 20 235 осіб. На переконання експертів, ще близько 5000 хворих на туберкульоз не знають про свою хворобу і не звернулися за медичною допомогою", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що у зв'язку з цим розроблено онлайн-тест для перевірки на туберкульоз. Анкета включає в себе 13 питань, на які можна відповісти за 5 хвилин. Відповівши на питання, можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз. Також за результатами тесту людині можуть порекомендувати піти на додаткове обстеження.

Крім того, бажаючий пройти тест отримає інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз. Результати тесту анонімні.

У МОЗ попереджають, що симптоми цього захворювання можуть бути непомітними протягом багатьох місяців, а несвоєчасне звернення до лікаря призводить до підвищення терміну лікування і виникнення ускладнень.

Раніше в МОЗ розповіли про обов'язкові щеплення для дітей, які відвідують навчальні заклади. У разі відсутності вакцинації дітей не допускатимуть до занять.

 


Друк